Lubuntu

17.04 (32-bit)

3.5

2

Lubuntu LXDE sayesinde daha hafif ve daha basit

335.8k

Bu uygulamayı oyla

Lubuntu sistemin genel görünümünü ihmal etmeden yüksek performans sağlamak amacıyla LXDE masaüstü ortamını kullanan Ubuntu kaynaklı bir GNU/Linux dağıtımdır.

Bu dağıtım sınırlı özelliklere sahip bilgisayarlardan alabileceği tüm gücü çekmeye odaklanmıştır ve aynı zamanda batarya kullanımını en aza indirmeye koşullanmış olduğundan ekstra batarya süresi sağlamaktadır.

Tüm bunların sonucu olarak bu dağıtımda bulunan aralarında Chromium, Sylpheed, Pidgin, Transmission, GPicView, Audacious ya da Abiword’un da olduğu uygulamalar sistem kaynaklarıyla uyumludur ve yükü azdır. Ancak bu diğer uygulamaları yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aslında Lubuntu veri tabanlarını Ubuntu ile paylaşır; bu yüzden baz dağıtım tarafından desteklenen herhangi bir uygulamayı yükleyebiliriz.

Lubuntu’nun yönetimi Ubuntu’nunki ile- muhtemelen ilk versiyonlarına daha çok- benzerdir, ancak Linux masaüstü dağıtımı dünyasına hükmeden tüm unsurları korumaktadır.

Eğer Ubuntu ile çalışmaya alışkınsanız daha az kaynakla çalışmak durumundaysanız ve Xubuntu sizi ikna edememişse, Lubuntu bilgisayarınızdan en yüksek verimi almak için en iyi seçenek olabilir.
Gereksinimler

bir Pentium II veya Celerondan en az 128 MB RAM ile

Uptodown X